History
Icon-add-to-playlist Icon-download Icon-drawer-up
Share this ... ×
...
By ...
Embed:
Embedded player size:
Embedded player preview:
Icon-play-large
wedding gown
Time-length-icon 0m 0s
Icon-like
Publish-date-icon October 2, 2012
Icon-add-to-playlist Add to Playlist

Subscribe-itunes-badge
EPISODE DESCRIPTION

Toplumlarda "evlilik" çok özel bir olaydir.

Veya tersine, bir kir dügününde agir islemeli klasik süslü bir gelinlik ile de abartili durumda kalirsiniz.

Gelinlik dantel kumas malzeme hesabi yapilirken kumas eni 90 cm alinmis ve çift kat serim yapilmistir.

2012 Gelinlik Modelleri Resimleri - Evlilik Istanbul Ankara Izmir

Sitemizden en iyi sekilde yararlanmaniz dilegi ile mutluluklar dileriz.

Saten ve tülün agirlikta oldugu sezonda boncuk ve nakis islemeleri gelinliklere zarif bir hava katiyor.

Bu yil Oleg Cassini gelinlik koleksiyonunda prenses sikligini ve zarafetini gelinlik modellerine tasiyan tasarimlar ön plana çikiyor.

Ø Tek parçali temel kol kalibinin üzerinden kopya aliniz.

Öneriler Ø Tüm parçalarin düz boy iplik isaretlerini aliniz.

Ø Belirlediginiz alana gelinlik kaliplarini Ø Tüm kaliplari yerlestirirken mutlaka düz düz boy iplik istikametine dikkat ederek boy iplik yönlerine dikkat ediniz.

Gelinlik,Abiye,Nisan,Gece Elbisesi Modelleri ve Dügün Hazirligi

Gelinliginizi modaevimizdeki hazir modellerimizden seçebileceginiz gibi, yeteneklerimiz ve tecrübelerimiz dogrultusunda hayalinizdeki gelinligi de diktirtebilirsiniz.

com olarak, basta gelinlik modelleri olmak üzere evlilik ile ilgili olan hemen her konuya sitemizde yer vererek ziyaretçilerimize yararli bilgiler vermenin mutlulugunu duyuyoruz.

Sitemizden en iyi sekilde yararlanmaniz dilegi ile mutluluklar dileriz.

Hepimizin hayalini kurdugu gör dügün de "Iste bu!" dedigi bir gelinlik modeli mutlaka vardir. Ancak o gelinligi giydiginizde sizin üzerinizde o hayallerinizdeki gibi durmayabilir. Böyle bir durumda sakin ümitsizlige kapilmayin. Her vücut tipine göre uygun bir gelinlik mutlaka var. Önemli olan vücut tipinize uygun olan dogru modeli seçmek.

Bir kir dügünü yapiyorsaniz agir islemeli süslü bir gelinlik nasil abartili durursa, bir balo salonunda vereceginiz görkemli bir davette de üzeri papatyalarla süslü bir gelinlik yadirganacaktir.

Önemli olan size yakisan bir modelin ve tarzin belirlenmesi.

2013 Gelinlik Modelleri

Her modele, her kumas olmaz.

Tüm modeller kendi üreticilerine aittir ve bilgi amaciyla sitemizde bulunmaktadir, satis yapilmamaktadir. Gelinlik.net, evlilik ve gelinlikler hakkinda bilgilendirme sitesi olarak hizmet vermekte olup, almayi düsündügünüz gelinlikler için markasini fotograflarinin üzerine yazdigimiz gelinlik firmalari ile iletisime geçebilirsiniz.

KOD ALAN DAL/MESLEK MODÜLÜN ADI MODÜLÜN TANIMI 542TGD152 Giyim Üretim Teknolojisi Kadin Giyim Modelistligi Gelinlik Kalibi Gelinlik kalibi çizme, sablon hazirlama, astar sablonlarinin ana ve yardimci malzeme hesabi yapma islerinin anlatildigi bir ögrenme materyalidir.

Verimlilik ilkeleri dogrultusunda gelinlik için ana ve yardimci malzeme hesabi yapabileceksiniz.

Kalçalar genis ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçinilmalidir; çünkü bu tür modeller kalçalarin genisligini daha fazla ortaya çikaracaktir.

Genç kizlarin en mükemmel olmayi istedikleri gün süphesiz dügün günleridir.

Her gelinlik kendi içerisinde minik nüanslar ve sirlar barindirir.

Bu tip gelinlik lerde gelinlik , sizden ön plana çikacaktir.

Basen kismi genis olanlara sivri ve diger modellere göre daha çok parçali üst ve önde üçgen bir görünüm, beli daha ince gösterir. Dar korseli gelinlik le bedeninizi daha iyi gösterecektir. Ayrica omuzlari açikta birakacak bir modelde dikkati üst tarafa çekmenizi saglar.

Iyi bir kumas ve dikim, sade bir modele sik bir görünüm sunarken kötü bir kumas gösterisli bir gelinlik modelini dahi basitlestirir.

Bati kültüründe oldugu gibi Osmanli kültüründe de gelinligin biçimi sosyal sinifa göre degisiklik gösteriyordu. Saray hanedaninin, kirsal kesimde ve sehirde yasayanlari benimsedikleri gelinlik biçimleri farkliydi.Saray hanedanliginda kullanilan renk kirmiziyken,halk kesiminde çesitli renkler kullaniliyordu.Ilk beyaz gelinlik, 1898'de Kemalettin Pasa ile evlenen II Abdülhamit'in kizi Naime Sultan'dir. Beyaz gelinlik batililasma hareketleriyle birlikte Cumhuriyet'in ilk dönemlerinde de popüler hale geldi. Günümüzde her modelde gelinlik Türkiye'de de kabul edilmektedir. Batida moda haline gelen "vintage" tarziyla birlikte eski gelinliklere olan ragbet artmistir.

http://netmoda.com , http://netmoda.com/magaza/gelinlik

COMMENTS
You must be logged in to post a comment.
GO MOBILE
Check us out on mobile! Get the PodOmatic Podcast Player for iOS and Android.
App-store-badge Google-play-badge
Help | Terms | Privacy | Partners | PRO Support
© 2015 PodOmatic, Inc.